• تاریخ : ۱۵ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : گرین

به گزارش خبرگزاری فارس، ریکاردو منندز که به همراه هیئت بلند پایه ای از مقامات ونزوئلایی برای حضور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری ایران به تهران سفر کرده است، ضمن بازدید از هیسپان تی وی، با دکتر علی اجاره دار مدیر شبکه اسپانیولی زبان ۲۴ ساعته رسانه ملی نیز ملاقات و گفت و گو کرد.

  منندز پس از بازدید از نیوزروم و وبسایت هیسپان، در دیدار با اجاره دار ضمن اشاره به تحرکات روزافزون جریان امپریالیستی بر علیه دولت مردمی ونزوئلا و مداخله دولت های راست گرای آمریکای لاتین در مسائل داخلی این کشور، از جهت گیری واقعگرایانه هیسپان تی وی در انعکاس واقعیت های ونزوئلا و دیدگاه های مقابل جریان رسانه ای استکباری تشکر کرد.
   معاون رئیس جمهور ونزوئلا هدف جریان رسانه ای سلطه به رهبری غرب و آمریکا را که در پی ایجاد آشوب و تفرقه در داخل این کشور است، محکوم کرد و مراتب تقدیر خود را  از جریان رسانه ای پویا و پوشش همه جانبه اخبار ونزوئلا توسط شبکه بین المللی اسپانیولی زبان ایران که انحصار رسانه ای غرب را شکسته و واقعیت های ونزوئلا و اغراض و مطامع پنهان و پشت پرده غرب از تضعیف دولت ونزوئلا را برملا می سازد، اعلام کرد.
 مدیر شبکه هیسپان نیز بر تداوم حرکت هیسپان در بازتاب روی دیگر آنچه رسانه های غربی بر نشان دادن آنها از اوضاع داخلی ونزوئلا و گوشه و کنار جهان و منطقه آمریکای جنوبی و کشورهای اسپانیولی زبان پافشاری می کنند، تاکید کرده و این مهم را از جمله ویژگی های برجسته رسانه های ایرانی به عنوان قطب مخالف جریان رسانه ای غرب عنوان کرد.
  منندز همچنین در این دیدار با تصریح بر این نکته که نیکلاس مادورو رئیس جمهور کشورش، برغم شرایط ویژه ونزوئلا بر لزوم شرکت و اعزام هیئتی در خور شأن مراسم تحلیف دکتر حسن روحانی، به ایران اصرار ورزیده و هیئت ونزوئلایی در ایران حاضر شده است تا پیام دوستی و احترام این کشور را به  ملت و مسئولان ایران ابلاغ نماید، علاقه ونزوئلا برای تقویت و گسترش هر چه بیشتر همکاری بین نهادهای رسانه ای ونزوئلا و هیسپان تی وی را مورد تاکید قرار داد.
 این مقام بلند پایه ونزوئلایی سپس در استودیوی پخش زنده هیسپان تی وی، در گفت و گوی زنده روبرتو دلامادرید مجری این شبکه با وی – که حدود ۳۰ دقیقه به طول انجامید-  به تشریح آخرین رویدادها و تحولات ونزوئلا پرداخت.
 هیسپان تی وی تنها شبکه تلویزیونی اسپانیولی زبان ۲۴ ساعته رسانه ملی است که مسائل و رخدادهای مناطق مخاطب اسپانیولی زبان خود در منطقه آمریکای لاتین و کشورهای اسپانیولی زبان را مورد توجه قرار داده و به معرفی دیدگاه های متعالی جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات و رخدادهای این کشورها می پردازد.
 این شبکه همچنین در روزهای جاری، جزو رسانه های فعال پوشش دهنده مراسم تنفیذ حکم و تحلیف ریاست جمهوری ایران در سطح بین المللی و برای مخاطبان غیرایرانی رسانه ملی است.

انتهای پیام/


http://fna.ir/5ESMVB
اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما